Zadlužit se na dovolenou? Pouze pokud máte jistotu, že to splatíte.

Přestože při plánování dovolených víme přimhouřit oči nad cenou, zadlužovat bychom se na ni bezdůvodně neměli. Určitě ne v případech, kdy si nejsme jisti, za jak dlouhé období půjčku na ni splatíme.

Dovolenou bychom určitě neměli vybírat jen podle fotek hotelu v katalogu. Všímat si třeba tamní bezpečnost a země, a hlavně myslet na ochranu vlastní bezpečnosti i zavazadel. Finančně je třeba naplánovat pobyt do detailů, kde v úvahu všechny potenciální rizika.

Počítejte také s rezervou

První a základní rada zní, naplánujte si jen takovou dovolenou, na jakou máte.

Už při plánování dovolené je třeba zohledňovat své finanční možnosti. To znamená, finančně byste měli být schopni pokrýt nejen veškeré náklady na dovolenou, ale měla by vám zůstat i finanční rezerva, a to až do výše 100 procent nákladů.
Jde tedy nejen o náklady na cestu a ubytování během dovolené, případně kapesné, ale také možné náklady na dopravu, ubytování či zdravotní ošetření v případě neočekávaných událostí.

Určitě není dobré se zadlužovat kvůli dovolené, pokud si nejste jisti, zda v budoucnu půjčku splatíte bez problémů. Raději takovou finančně nákladnější dovolenou odložte na dobu, kdy budete takovými prostředky disponovat.

You must be logged in to post a comment Login