Starý nábytek – vyhodit či prodat?

Čas od času se každý z nás potřebuje zbavit nějakého toho opotřebovaného a zbytečného kusu nábytku. Jenže ne vždy to je jednoduché. Jak se vlastně takového nábytku zbavit?

Skladovat ho ve sklepě nebo garáži, případně na půdě, není zrovna nejlepší řešení. Obzvláště, pokud nemáte dost prostoru na takové odkládání. Také většina lidí nechce jen tak starý nábytek vyhodit do kontejneru. Nabízíme vám tedy několik tipů, jak můžete tuto situaci vyřešit.

Prodejte, co se dá

Pokud máte nazbyt kus nábytku, který není až tak velmi opotřebovaný a myslíte, že by ještě mohl někomu posloužit, prodejte ho. Způsobů, jak to udělat, je několik. Můžete zkusit podat inzerát v lokálních novinách nebo na různých internetových inzertních serverech. Případně využijte možnost podat inzerát v supermarketech nebo na jiných frekventovaných místech ve vašem městě či obci.

Za pokus stojí i poptat se vašich známých, zda nevědí o někom, kdo by potřeboval koupit to, co vy prodáváte. Výhodou je, že nábytek poslouží někomu dalšímu a vy za něj dostanete ještě i nějaké ty peníze.

Neposlouží ještě?

Často lidé vyhazují nábytek, který by se ještě dal použít. Někdy stačí zlomená noha na křesle nebo potrhaný potah na pohovce či jiná chybička krásy a člověk se chce takového nábytku zbavit. Pokud máte i vy doma zkažený kousek nábytku, který by se vám jinak ještě sešel, zkuste oslovit nějakého šikovného souseda nebo známého, jestli by vám ho neuměl opravit.

Nebo se zeptejte v truhlářství či u jiného řemeslníka (dle typu nábytku a potřebné opravy), kolik by taková oprava stála. Například opotřebovaný, ošklivý potah se dá nahradit novým a dokonce tak můžete získat sedačku či křesla ve zcela novém hávu. Nábytek vám tak může posloužit dalších pár let.

Někteří kutilové dokážou dokonce i z pořádně “dorasovaného” nábytku udělat znovu funkční věc. Zajímavé způsoby recyklace zkaženého nábytku najdete na internetu a mnoho inspirace se dá načerpat i v takto zaměřených časopisech či knihách.

Darujte

Něco se prodat dá, ale někdy je nábytek v takovém stavu, že sice je vám ho líto vyhodit, ale na druhé straně je vám jasné, že prodat ho je nemožné. Tehdy je možností nábytek darovat. Někteří lidé takový nábytek využívají na zařízení chaty či chalupy, nebo se sejde rodinám ve finanční nouzi. Můžete podat inzerát v novinách nebo na internetu. Téměř ve všech inzertních denících či na internetových inzertních portálech je i sekce “Daruji” a je velká šance, že někdo na vaši nabídku zareaguje. Také lze oslovit místní charitu, zda nevědí o někom, komu by se takový nábytek zdarma sešel. Předtím, než zpečetil osud svého starého nábytku tím, že ho prostě vyhodíte, zkuste raději popřemýšlet. Opravdu je spousta způsobů, jak dát starému nábytku šanci a navíc tak udělat něco užitečné pro druhé.

 

You must be logged in to post a comment Login