Starší kuchyně: Jak dopadne obnova?

Vhodná do starého železa. Věta, která nevěstí nic dobrého. Kuchyňská linka podléhá životnosti stejně i jiné objekty v domácnosti. Přestože s jejím výběrem a instalací se spojuje časová náročnost, navzdory upřímným přáním nevydrží na svém místě navěky. Jako její stav průběžně optimalizovat, aby se vám po několika letech nerozpadla rovnou před očima?

Kvalita je jistota

Na zachovalost zařízení domácnosti přímo ovlivňuje kvalita materiálů. Čím pevnější, tím i nákladnější. Dřevo a kámen v různých svých ušlechtilých podobách by měly tvořit neodmyslitelnou součást kuchyní. No nejednou je tato volba pro majitele nereálná kvůli výši rozpočtu. Proto často dochází k rozhodnutí investovat do kuchyně na etapy.

Kreativní vklad

V praxi to vypadá následovně. Prostor díky menší spolehlivosti materiálů bude zažívat průběžnou péči, aby se jeho stav nedostal do krajnosti. Výměna linky za linku obnáší nemalou investici. Zkuste linku po letech natřít, nebo na dvířkách vyměnit sklo za zaječí pletivo. Musíte sami cítit, zda tento “umělecký” výstřelek kuchyň snese, nebo to bude přešlap.

Tapeta na pozadí

Skříňky se skleněnými dvířky můžete uvnitř vybavit stylovou tapetou, abyste je obsah efektně oživili. Nejlepší pro tento účel poslouží květinová tapeta nebo výrazná jednobarevná, která vzhled kuchyňské linky zajímavě oživí. Tapetu můžete použít i na jednu ze stěn, aby kuchyně získala opět na své kráse a nevšednosti. I malá změna dosáhne velký účinek.

Podle vůle trendů

Radikální krok představuje odstranění horní řady skříněk. Když se zub času do nich nekompromisně zakousl, zřejmě jim už není pomoci. Prázdné místo nejprve ošetřete novou výmalbou a pak se rozhodněte, co by se vám na něm líbilo. Odhodláte se následovat nové trendy, které kuchyňskou linku uvádějí v rafinovaně zredukované formě?

Výměna stolu

V horní části se mohou zaskvět i police, které kreativní dotvoří prostor. Na mušku si vemte i zbývající objekty a předměty v kuchyni, které jí mohou zbytečně ubírat ze svěžesti. Nemoderní doplňky odstraňte a Podvolte estetiku místa současným zákonitostem. Zjednodušení vzhledu a případně výměna těžkopádného kuchyňského stolu za vhodnější, celkové atmosféře pomůže.

You must be logged in to post a comment Login