Staňte se aristokraty díky nábytku

Pokud by někdo namítal, že kdesi v jeho hloubce se neskrývá romantik, máme tu pro něj argument. Nechtěli jste se alespoň na den ocitnout v kůži prince nebo princezny? Ještěže si tyto pocity umíte dopřát pomocí nábytku, kterého se dotkl čas.

Jen kousek od vás

Při procházce historickým jádrem míst jakým je Řím, Paříž nebo Londýn vám pravděpodobně ani jen nenapadne, že za zdmi, vedle kterých vedou vaše kroky, bývají skuteční aristokraté ve stylu a komfortu jim vlastním. Městské paláce nesou hrdě století jména svých obyvatel, kteří je poctivě dědí z generace na generaci.

Vlastní symboly

Dnešního aristokrata v davu lidí nerozeznáte jako kdysi. Lze jej v současnosti prozradí jen “složité” příjmení za předpokladu, že se ho dozvíte. Abychom navázali na nábytek, kterému je věnován tento článek, zmíníme, že honosný nábytek patří k životnímu stylu vyšší vrstvy jako bota k noze.

Bláznivá stínohra

Pravou krásu rozličných kusů poznáte prostřednictvím stínohru. Siluety vám připomenou bájnou říši divů. Charakteristické stříbrné a zlaté odstíny se zablýsknou, až když se budete dívat na nábytek přímo a to bez divadelních efektů. Barevné čalounění a jeho vzory vás vrhnou zpět do minulých století na konkrétní panovnické dvory.

Současná doba má starožitný nábytek v úctě a proto se ho nesnaží otrocky napodobovat. Pokud se nebudete doma těšit z trůnu, tak alespoň z nějaké jeho moderní variace.

You must be logged in to post a comment Login