Sprchový kout: Nezapomeňte na sedátko

Sprchování je zdravé a ekonomičtější než koupání ve vaně. Ale stát pod proudem teplé vody ve sprše je nepohodlné. Zejména tehdy, pokud si chcete dopřát delší sprchu, abyste si promasírovali bolavé svaly nebo se zahřáli pod teplou vodou. Co s tím?

Sprchové sedátko Naštěstí výrobci sprchových koutů se snaží lidem pobyt ve sprše maximálně zpříjemnit, a proto je většina sprchových boxů vybavena pohodlnými sedly. V případě, že máte zděný sprchový kout, tento praktický koupelnový doplněk si můžete vyzdít nebo instalovat dodatečně. Konstrukce sedáku je vyrobena z nerezavějící oceli a má nosnost do 150 kg. Pro montáž je třeba použít vhodný kotvící materiál, v úvahu musíte vzít nosnost stěny. Doporučená výška instalace je 45 cm, ale raději si vyzkoušejte, jaká výše je pohodlná právě vám. Sedadla se dají sklopit a ve složeném stavu nezabírají mnoho místa.

Oválné i čtvercové Sprchové sedadla se vyrábějí v různých typech, které se liší tvarem a druhem materiálu, ze kterého je vyhotovena sedací část. Sedadla mohou být oválné, kulaté, hranaté, nebo rohové. Nejpoužívanějším materiálem je vysoce kvalitní plast, který se jednoduše udržuje. Obávat se však nemusíte ani sedadel ze dřeva, přičemž se používají exotičtější druhy (bambus a teak). Hygienicky snadno udržovatelné jsou sedadla z nerezu a speciální umělé tkaniny skrimlen. Některé typy sedadel mohou mít nastavitelnou výšku zádové opěrky nebo dokonce opěrky na ruce. Jsou vhodné pro imobilní lidi, kteří nejsou schopni samostatné hygieny.

Poctivá židle Pokud nedůvěřujete Subtilní sedadlu, můžete si do sprchy koupit “normální” židli, která stojí na čtyřech případně třech nohách. Tato praktická zdravotní pomůcka je vhodná i pro osoby se zdravotním postižením. Koupelnové židle mohou sklopné nebo pevné v různých tvarových provedeních, některé typy jsou výškově nastavitelné. Kromě sprchování si můžete použít při jiných činnostech v koupelně, například při pedikúře, krémování těla nebo při líčení. Opět nejpoužívanějším materiálem je plast, v kombinaci s nerezem, které jsou zárukou vysoké hygieny a snadné údržby.

You must be logged in to post a comment Login