Mastná strava v těhotenství není dobrá!

Dbejte více na to, co jíte!

Ženy, které během těhotenství konzumují stravu bohatou na tuky, tím mohou do značné míry ovlivnit vývoj mozku dítěte a zvýšit pravděpodobnost, že bude mít později sklon k obezitě. Na základě analýzy myších mozků to tvrdí americký tým vědců z Yale School of Medicine. Výzkum, který publikovali ve vědeckém magazínu Cell, popisuje, že struktura mozku může projít určitými změnami.

Náchylnost k nadváze!

Experimenty, které vědci uskutečnili na myších, dokázali, že samice myší, které krmily stravou s vysokým podílem tuků, přivedli na svět mláďata s pozměněným Hypothalamem, tedy částí mozku, která reguluje metabolismus. U mláďat vykrmených myší následně zpozorovali větší náchylnost k nadváze a vzniku cukrovky druhého typu oproti mláďatům, jejichž matky krmily vyváženou stravou.

Vyvážená strava

Burdge tvrdí, že i když se hodně informací o procesech v organismu dozvídáme za pomoci zvířat, třeba vždy ověřit, zda daný mechanismus funguje stejně i u lidí. Prozatím doporučuje, aby se lidé snažili jíst vyváženou stravu, kterou by měly podávat i svým dětem. Informace najdete z web stránky www.bbc.co.uk.

You must be logged in to post a comment Login